Výborně se nám vydařil třetí závod seriálu horských kol v Českých Petrovicích:

B (muži 30-39 let)   4.Martin Sobala -defekt na trati ho připravil o 2.místo

C (muži 40-49 let)   5.Tomáš Vychodil, 9.Petr Kašpar

D (muži 50-59 let)   1.Lojza Uchytil, 2.Miroslav Sobala

E (muži 60 a více)   6.Jiří Dubec

Po třech odjetých závodech je Biketeam TJ Zlaté Hory na pěkném 5.místě mezi 60 týmy.

Fotečky smiley

Časovka Pekinova šestka naopak   16.května

Na start čtvrté časovky se postavilo 42 cyklistů všech věkových kategorií.

Po jesenické magistrále Rýmařov   13.května

Na spíše cyklokrosové trati v Rýmařově odstartovali závody benjamínci a krásné 2.místo obsadil Jakub Dubec. Mezi malými žáčky skončil Marek Uchytil na 14.místě.

Na hlavní trati se tentokrát do cíle nedostal Karel Filka, který roztrhl řetěz a závod pro něho skončil. Ostatní kolegové bojovali, co to jen šlo:

Rychlebská 30 MTB 8.května

První závod seriálu, na který se především náš oddíl zaměřuje, je tradičně Rychlebská 30-ka se startem v Javorníku a cílem v Račím údolí. Krásné počasí, které provázelo všechny 3 květnové závody, přilákalo na start rekordních 270 cyklistů. Začalo se závodit od těch nejmenších a mezi benjamínky zvítězil Jakub Dubec a Matěj Dubec se prohnal cílem na 7.místě. Mezi malými žáčky skončil na 9.místě Marek Uchytil. Pak už se startovalo v pravé poledne z náměstí v Javorníku a hned 11 cyklistů byli členové Biketeamu TJ Zlaté Hory. Závod bohužel nedokončila naše elitní dvojice Lojza Uchytil a Tomáš Vychodil, kteří se v jedné z vedoucích skupin nechali zmást pořadatelem a špatně odbočili, tím pro ně bohužel skvěle rozjetý závod skončil. Ostatní kolegové dokončili takto:

G (starší žačky)   9.Tereza Luzarová, 10.Natálie Kotasová

B (muži 30-39 let)   5.Martin Sobala, 16.Karel Filka

C (muži 40-49 let)   21.Petr Kašpar

D (muži 50-59 let)   6.Miroslav Sobala

Fotečky zde yes

Časovka Pekinova šestka   2.května

Na start třetí časovky se postavilo 43 cyklistů všech věkových kategorií.

D (děti) 1.Josef Studený, 2.Patrik Wetter

H (holky) 2.Tereza Luzarová, 3.Natálie Kotasová

M1 (muži do 35 let) 4.Martin Sobala

V (veteráni nad 50 let) 3.Lojza Uchytil

Velké Losiny   28.dubna

Na prvním závodu šumperského poháru horských kol 2018 ve Velkých Losinách si výborně vedl Lojza Uchytil, který skončil mezi muži D na krásném 2.místě. Velmi slušnou jízdu předvedla, na technicky velmi náročné trati, Lenka Kašparová, která skončila mezi ženami do 39 let na pěkném 4.místě.

Porubajk 2018     21.dubna

Naprosto letní počasí (28 stupňů) přivítalo na startu 11.ročníku závodů horských kol v Ostravě-Porubě více než 1000 cyklistů. Zatím co loni se cyklisté potýkali s bahnem, deštěm a místy i sněhem, letos to bylo jako v horkém létě, ale o to rychlejší závod byl. Na krátké trati 38 km se mezi 664 cyklisty představil i Lukáš Kašpar, který po velmi slušném výkonu skončil na 354.místě. Hlavní trať na 68 km přilákala na start 381 cyklistů a z trojice našich cyklistů se první v cíli objevil Petr Kašpar, který v nejpočetnější kategorii muži 40-49 let, dojel na 86.místě. Karel Filka ukázal velké cyklistické srdce, když mu jeden ze soupeřů už na 5 kilometru najel do zadního kola a zlikvidoval zadní brzdu. Po cca 30minutové opravě, kdy kolo aspoň bylo schopno jet, se rozhodl dokončit závod pouze na přední brzdu. I tak zajel čas skoro o hodinu lepší než loni a ve své kategorii muži 30-39 let obsadil 90.místo. Mezi ženami příjemně překvapila Lenka Kašparová, která mezi ženami do 39 let dojela na pěkném 10.místě.